Kamienky, kamene...

Každý je jedinečný, má svoj pôvod, pôvab, výbrus, farbu, meno... Je nežný a zároveň silný. V mojich šperkoch má svoje dôležité miesto. 

Už ako dieťa ma fascinovali (ne)obyčajné kamienky v lese, pri vode, na dvore, či stavbe... Maľovala som ich, hrali sme sa s nimi na dvore, hádzali “žabky”, stavali domčeky pre lesných škriatkov... Zostalo mi to doteraz;) Našťastie. 

Za tie roky som sa čo to naučila o nich aj vďaka zvedavosti. Avšak aj “obyčajné” kamienky majú doteraz u mňa svoje miesto. Sú to výnimočné kúsky, ktoré zbierajú po potúlkach moje deti a pripomínajú mi moje detstvo. Určite ste aj vy našli deťom v bundách, vreckách neskutočné bohatstvá okolo ktorých sa tvoria príbehy.

Môj prvý ozajstný bol "pyrit", ktorý som našla asi ako desaťročná v kope uhlia, keď sa ešte dávno kúrilo v peci:) Dedovi som pomáhala v kotolni a zrazu sa niečo nádherne zablyšťalo. Myslela som si dlho, že je to kus striebra. Doteraz má svoje miesto a pripomína mi ten krásny čas detstva u deduška.

Teraz som už veľká:) Dospeláčka a šperkárka. V dielni mi kamene robia dennodenne spoločnosť, a ja si podľa pocitu vyberám, ktorý práve dnes zapracujem.

Niekedy si vytvorím svoju dennú mandalu a neviem sa vynadívať. Teším sa z okamihov ako je tento, keď vás obdaria svojou krásou. A samozrejme aj na nové šperky, ktoré budú vyrobené. Ak vás niektorý oslovil, píšte, pýtajte sa... Navrhnime spolu niečo výnimočné...

 

bora