Určite to poznáte, tvoríte, premýšľate, snívate... A niekedy príde aj špeci požiadavka od zákazníčky, kde ju inšpiruje kombinácia či kontrast. Kde nosí v hlave dlho slová, ktoré ju očarili...

Aj keď často tvorím prstene, prívesky či iné šperky - ktoré majú motivovať, potešiť oko aj dušu či je deň slnečný alebo daždivý, stále ma dokážu prekvapiť kombinácie slov.

Nedávno som vytvorila náramok, kde som použila riečné perly a stieborný medailónik na ktorom je srdiečko. Pozor, prudko romantický:)

A vtedy prišla prosba - vytvoríš mi k tomu náhrdelník, perlový ale s textom? Jasné... Nie je problém a s radosťou. A text? "Jsem víla, vole!" Skutočne som sa dobre nasmiala, lebo som si hneď predstavila tú krásu kontrastu - perly a tak dokonalý text a samozrejme aj nositeľku.

A tak vznikol jedinečný náhrdelník, ktorý by som si obratom na seba dala. Pri tvorení sa mi ústa neustále krivili a ešte sa mi aj slzy do očí tlačili. 

Aj o tom sú naše dni v ateliéri, smiech nesmie chýbať a rozhodne je potrebný a dokonca je to určite aj esencia v tvorbe.

Želám vám veľa dôvodov na úsmev.